Polypropylenový úplet  

 

 

  • -  udržuje ideální teplotu při styku s lidskou pokožkou, za jakéhokoliv počasí. Úplety z polypropylenu se vyznačují nízkou hmotností finálního výrobku při vysoké krycí schopnosti a velkého metrického výnosu, což má za následek i celkovou levnost výrobku. Pro srovnání, výrobky s POPu jsou cca o 50% lehčí než výrobky z bavlny.

  • - zabraňuje nepříjemnému pocitu potu. Při přímém styku POP vlákna s lidskou pokožkou dochází k odvodu potu od pokožky a udržuje tím pokožku suchou. Při použití POP vlákna ze stopami stříbra se ještě více uplatňuje schopnost POP vláken pohlcovat pachy lidské pokožky a taktéž úpet ničí veškeré bakterie.

  • Při spráném použití je odolný vůči oděru, napínání a protrhnutí. Jeho odolnost je nejméně 2,5 krát větší než u bavlny nebo vlny. Díky tomu, že POP vlákno je barveno ve hmotě, zachovává si stálebarevnost a sílu i při mnohonásobném praní, po kterém velice rychle uschne. Úplet je chemicky a biologicky odolný, nepřitahující elektrický prách a je 100% recyklovatelný.

  • je šetrný k lidské pokožku.Některá syntetická vlákna jsou příčinou podráždění citlivější pokožky, avšak POP mohou nosit i osoby i nejcitlivější pokožkou.

  • brání rozmnožení bakterií, plísní a mikroorganismů,nezpůsobuje alergie a pro tyto výhody je použitelný ve zdravotnictví, kde jsou vysoké hygienické nároky.
  • odolný vůči vlhkosti, minimání srážlivost jak na délku tak na šířku, může se prát v pračce, ale nesmí se žehlit! Při žehlení dojde ke zničení výrobku! Skvrny a nečistoty se neusazují uvnitř vlákna, vždy na povrchu, čímž je lépe čistitelný.